Achatina Tincta

Žije v Congu a Angole 

Dožívá se až 10-ti let, většinou však méně.

Je zvyklá na vysokou vlhkost kolem cca 80-95% a teplotu kolem cca 23-27°C. Důležité je dodržování vlhkosti i ostatních podmínek!!! . V teráriu se nikdy nezahrabává (samozřejmě kromě kladení snůšek) a hlavně importy tráví většinu času na stěnách terária. 

Většinou se dorůstá 9-11 cm, největší tinctu nalezl Reeve a ta měla 11,6 cm. Máme však informace, že byly nalezeny tincty i přes 12 cm (tato je informace je však nepotvrzená). 

Až 180g, většinou však v rozmezí 90-140g. 

A. tincta je velice variabilní druh. Ulita má nepravidelnou kresbu, většinou však černé klikaté pruhy střídající se s žlutými (zelenými, oranžovými apod.). Barva nohy je šedo-hnědá s tmavší hlavou. Někdy jsou na hřbetu nohy zřetelné dva světlejší proužky táhnoucí se od hlavy k ulitě . Apex bývá většinou růžovo-červený, ale některé tincty mají apex šedý nebo kombinace růžová s šedou. Tincty s hodně tmavou nohou mají více výraznou ulitu. 

Po spáření klade achatina asi 20-50 vajíček, která jsou 8-9mm dlouhá a 7mm široká. Vajíčka mají světle žlutou barvu. Šneci se z vajíček líhnou za 24 až 30 dní. Tento druh a to zvláště importy se špatně množí. Pokud chceme tento druh rozmnožit je potřeba dávat dospělce zazimovat, ale i tak není záruka, že se rozmnoží. Dále je dobré mít v tera něco zeleného, dost mechu a opravdu denně rosit. 

 

Achatina Tincta

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek